Odpowiedzialność społeczna


Działalność charytatywna - wspieranie lokalnych inicjatyw

„Zaczarowane Święta”

Spółka od kilku lat wspiera organizację ogólnopolskiego koncertu charytatywnego „Zaczarowane Święta”, w którym udział biorą finaliści festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a także niepełnosprawna, uzdolniona muzycznie młodzież z terenu województwa dolnośląskiego.

więcej

Podczas ostatniej edycji koncertu gwiazdą wieczoru był Krzysztof Cugowski i zespół Bracia.w którym udział biorą finaliści festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a także niepełnosprawna, uzdolniona muzycznie młodzież z terenu województwa dolnośląskiego. Podczas ostatniej edycji koncertu gwiazdą wieczoru był Krzysztof Cugowski i zespół Bracia.W 2017 roku młodzi uczestnicy koncertu odwiedzili także naszą firmę, zwiedzając salę muzealną, w której wyeksponowane są wyroby produkowane przez lata istnienia przedsiębiorstwa.

Bal charytatywny im. Jana Musiała

Spółka od kilku lat bierze udział w Balu charytatywnym im. Jana Musiała. Za zebrane podczas balu środki udało się odremontować i doposażyć oddziały szpitalne i Dom Pomocy oraz zabrać podopiecznych domu na wycieczkę do Czech.

„Szlachetna paczka”

Uczestniczyliśmy  w akcji „Szlachetna paczka” wspierając przynajmniej jedną rodzinę z okolic Jeleniej Góry.

„Zostań z nami Świętym Mikołajem”

Bierzemy udział w akcji organizowanej przez Straż Miejską i Polski Czerwony Krzyż w Jeleniej Górze. Dzięki tej akcji w ubiegłym roku udało się rozdać ponad 700 paczek, które trafiły do dzieci z ubogich rodzin.

Działalność społeczna i kulturalna w regionie

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „KARKONOSZE OPEN”

Co roku wspieramy organizację Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego „KARKONOSZE OPEN” organizowanego przez Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Karkonosze” w Jeleniej Górze.

Filharmonia Dolnośląska

Od lat wspieramy organizację Niedzielnych Poranków Muzycznych w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

więcej

Przeznaczone dla najmłodszych słuchaczy koncerty muzyczne cieszą zawsze dużym zainteresowaniem.

Muzeum Karkonoskie

Pozostajemy w stałej współpracy z Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, pomagając przy zakupie eksponatów i organizacji wystaw.

Wspieramy i współpracujemy z lokalnymi szkołami

Bierzemy udział w inicjatywach organizowanych przez szkoły, takich jak turnieje wiedzy, zawody sportowe, pikniki rodzinne.

więcej

Jesteśmy partnerem szkoły kształcącej w kierunku technik technologii drewna stwarzając uczniom możliwość praktycznej nauki zawodu, poznania nowoczesnych technologii i organizacji pracy w firmie produkującej wysokiej jakości meble.Jesteśmy partnerem szkoły kształcącej w kierunku technik technologii drewna stwarzając uczniom możliwość praktycznej nauki zawodu, poznania nowoczesnych technologii i organizacji pracy w firmie produkującej wysokiej jakości meble.

Więcej w artykule

Współpracujemy również z jeleniogórskim wydziałem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oferując studentom możliwość odbywania płatnych staży zawodowych i poznawania specyfiki pracy w poszczególnych działach.

Sala muzealna

ZORKA to firma z bogatą tradycją i historią, dla upamiętnienia której na terenie zakładu w Cieplicach powstała sala muzealna.

Wyeksponowano tu produkowane przez ZORKA wyroby, począwszy od zabawek, a skończywszy na meblach. Impulsem do stworzenia sali muzealnej, była chęć przedstawienia naszym pracownikom historii zakładu. Inicjatywa przerosła jednak nasze oczekiwania, stając się chętnie odwiedzanym miejscem przez lokalne szkoły i przedszkola.

Salę muzealną udostępniamy zwiedzającym od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00 - 13:00
Przed planowaną wizytą prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 75 64 66 300.