Odpowiedzialność społeczna


Działalność charytatywna - wspieranie lokalnych inicjatyw

Zwierzęca Przystań - Organizacja ds. Ochrony Zwierząt

ZORKA Sp. z o.o. wsparła Zwierzęcą Przystań-Organizację ds. Ochrony Zwierząt przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze, gdzie przekazała na rzecz przystani suchą karmę dla podopiecznych oraz wsparła finansowo budowę przyłącza do sieci wodociągowej, która dla funkcjonowania Przystani jest niezbędna.

więcej

Bal Charytatywny im. Jana Musiała

Spółka od kilku lat bierze udział w Balu Charytatywnym im. Jana Musiała. Za zebrane podczas balu środki udało się odremontować i doposażyć oddziały szpitalne.

„Szlachetna paczka”

Uczestniczyliśmy  w akcji „Szlachetna paczka” wspierając przynajmniej jedną rodzinę z okolic Jeleniej Góry.

„Zostań z nami Świętym Mikołajem”

Bierzemy udział w akcji organizowanej przez Straż Miejską i Polski Czerwony Krzyż w Jeleniej Górze. Dzięki tej akcji w ubiegłym roku udało się rozdać ponad 700 paczek, które trafiły do dzieci z ubogich rodzin.

Działalność społeczna i kulturalna w regionie

Filharmonia Dolnośląska

Od lat wspieramy organizację Niedzielnych Poranków Muzycznych w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

więcej

Przeznaczone dla najmłodszych słuchaczy koncerty muzyczne cieszą zawsze dużym zainteresowaniem.

Wspieramy i współpracujemy z lokalnymi szkołami

Bierzemy udział w inicjatywach organizowanych przez szkoły, takich jak turnieje wiedzy, zawody sportowe, pikniki rodzinne.

więcej

Jesteśmy partnerem szkoły kształcącej w kierunku technik technologii drewna stwarzając uczniom możliwość praktycznej nauki zawodu, poznania nowoczesnych technologii i organizacji pracy w firmie produkującej wysokiej jakości meble.Jesteśmy partnerem szkoły kształcącej w kierunku technik technologii drewna stwarzając uczniom możliwość praktycznej nauki zawodu, poznania nowoczesnych technologii i organizacji pracy w firmie produkującej wysokiej jakości meble.

Więcej w artykule

Współpracujemy również z jeleniogórskim wydziałem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oferując studentom możliwość odbywania płatnych staży zawodowych i poznawania specyfiki pracy w poszczególnych działach.

Sala muzealna

ZORKA to firma z bogatą tradycją i historią, dla upamiętnienia której na terenie zakładu w Cieplicach powstała sala muzealna.

Wyeksponowano tu produkowane przez ZORKA wyroby, począwszy od zabawek, a skończywszy na meblach. Impulsem do stworzenia sali muzealnej, była chęć przedstawienia naszym pracownikom historii zakładu. Inicjatywa przerosła jednak nasze oczekiwania, stając się chętnie odwiedzanym miejscem przez lokalne szkoły i przedszkola.

Salę muzealną udostępniamy zwiedzającym od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00 - 13:00
Przed planowaną wizytą prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 75 64 66 300.